Chovatelská stanice z Větrné paseky - anglický špringršpaněl a jezevčík dlouhosrstý trpasličí/králičí
Nabízíme volné štěňátko jezevčíka trpasličího/králičího - pejska černého s pálením, merle - IHNED k ODBĚRU!!!
Do karty psů doplněn angl. špringršpaněl YORDAN z Větrné paseky - chovný pes v rodině
Máme špringří štěňátka! Štěňátka jsou všechna zadaná!

novinky / news

Strana:

Výlet na konci roku, zimní radovánky, Werra je březí a slaví zítra druhé narozeniny!

23.01.2021
30.12. bylo trošku sněhu. Šli s námi Kara, Nero, Mendy, jezevčice Ája, pointra Wiskey, Skuti a Kerd.

Konec roku jsme oslavili 30.12. procházkou. Do naší "psí party" jsme přivítali nového parťáka pejska Password To Your Heart Three Ponds Valley - Skutiho. Je naprosto skvělý! A zároveň je nám líto, že naší "partu" opustil v listopadu pejsek golden retriever Gardon. Jezdil k nám na sraz společně s Kerdíkem. Je nám to líto....

Zima je jak má být a tak přidáváme pár zimních fotek.

Naše Werra - Beli - Píšťaličkabude mít štěňátka, jak jsme již informovali na červeném banneru. Těšíme se na ně v polovině února. A taky zítra slaví druhé narozeniny! Hodně štěstí a krásná štěňátka ti přejeme holčičko naše! Zdravíme a zdraví přejeme i všem sourozemcům Wendy (Sofie), Werronovi (Robinkovi), Westonovi (Barnymu),Woodymu a Wondymu.

Přejeme všem do nového roku hodně sil a zdraví!

01.01.2021
Přejeme všem do nového roku hodně sil a zdraví!

Přejeme všem do nového roku především hodně zdraví a sil na zvládnutí všeho, co je potřeba zvládnout v novém roce, aby jsme opět mohli v klidu pracovat, těšit se z obyčejných věcí, setkat se s rodinou v klidu a bez strachu se setkávat s přáteli a s ostatními lidičkami. Potěšili jste nás přáníčkami, které jako vždy přikládáme.

Dnes slaví patnácté narozeniny bordice BUGI OSTRÝ LOVEC. Bugi je po mrtvičce, je dobře zaléčena a přejeme jí hodně zdravíčka a sil. Čtrnácté narozeniny slaví dnes špringřice BORČA z Větrné paseky - Belí. Je ve výborné zdravotní kondici a těší se ze společných procházek se svým nerozlučným partnerem RAMBEM della GIULIANA, který v tomto roce oslavil dvanácté narozeniny. V listopadu slavil jedenácté narozeniny GIULIAN z Větrné paseky. Naši milovaní bafani, buďte tu s námi co možná nejdéle!

Nero a Mendy canisterapeutické zkoušky

26.12.2020
Dva Větrňáčtí canisterapeuti Mendy a Nero.

Nero se stal 4.12. canisterapeutickým psem a Mendy 19.12. Zkoušky s nimi složila Naďa Marková. Moc Nadě děkuji a vážím si toho. Zde je její příběh:

Můj velký sen bylo stát se canisterapeutem a složit s Nerem z Větrné paseky canisterapeutické zkoušky. Vybrala jsem si spolek - TAM, KDE ZVÍŘATA POMÁHAJÍ a tím to vše začalo. Nejdříve jsem u tohoto spolku absolvovala víkendový seminář VÝCHOVA A POSLUŠNOST PSA. Nero se po tomto semináři jevil, že by mohl canisterapeutickou zkoušku udělat. Já jsem se chtěla ještě více o canisterapii dozvědět a tak jsem ještě absolvovala týdenní WORKSHOP v srpnu, opět pod vedením uvedeného spolku. Teď jsme již byli oba na zkoušky připraveni a nic nebránilo tomu se na kurz canisterapie přihlásit. A jak to celé dopadlo? Oba jsme zkoušku úspěšně složili. Teď nás oba čeká tuto krásnou práci vykonávat co nejzodpovědněji, jak to jen půjde. Canisterapii budu vykonávat v Integrovaném centru pro osoby se zdravotním postižením. Tím chci poděkovat všem, kteří mě podpořili, zejména rodině a zaměstnavateli.

Naďa ještě složila zkoušky s naší Mendy z Větrné paseky 19.12., která je pro tuto práci naprosto vlohová. Sama se nabízí k pohlazení a podává všem pacičky. Dobře se nechá polohovat. Mendy bude jezdit společně s Nerem pracovat k lidem, kteří potřebují láskyplný dotyk chlupatého stvoření.

Zpráva o krytí Werry, Viola chovná fena, nové fotky Yordanky a Yordana, nové foto Wendy.

20.12.2020
Enzo - Endži - je rodinný přítel a mazel a zároveň je lovecky veden.

Naše Werra (Beli) byla 15.12. kryta psem Enzo Black Pearl Veil. Endži se projevil jako něžný gentleman a i když Beli byla při prvním krytí nesvá, přesto se krytí podařilo. V lednu pojedeme s Beli na sonografické vyšetření zjistit, jestli zabřezla. Pokud ano, budeme očekávat v polovině února štěňátka z tohoto spojení.

Yordan a Yordana jsou pořádní hafani a jsou velmi lovecky nadaní. Mají se dobře. Děkujeme za zprávy o nich a za fotky.

Viola z Větrné paseky se stala chovnou fenou. Gratulujeme majiteli!

Wendy (Sofie) má nového kamaráda Baddyho. Děkujeme za fotky majiteli!

Werra chovná fena, Xarro ZV,Uriana noseworková zkouška, Giulian s Hubertem ve škole v přírodě, Giulian, Nero, Mendy a Kerd v integrovaném centru. foto Fária.

12.11.2020
Werra je chovná fena - výborná 1, ZV I. c., ZVVZ I.c., DKK A/A, DVO negativní, FUCO negativní. Příští rok snad toho stihneme víc...

Naše Werra (Beli, Píšťalka) se stala chovnou fenou. Plánujeme v prosinci její krytí - více plánovaný vrh. Vybraný krycí pes ENZO BLACK PEARL VEIL je dovezen z Ruska. Nám se líbí a hlavně také jeho lovecké vlastnosti. Víme, že je to nejen krásný pes, ale i moc hodný pes a velký dobrák. Je velmi dobře ovladatelný a lehce cvičitelný. Werra je velmi temperamentní lovecká fena a dobře se cvičí. Je velmi vnímavá a není paličatá jako její máma Mendy. Letos jsme toho nemohli moc stihnout , ale příští rok chceme doplnit výstavy i zkoušky.

Xarro složil klubové zkoušky vloh v I.ceně, 184 bodů, r. CACT - moc gratulujeme!

Uriana (Megie) složila se svou majitelkou noseworkovou zkoušku NW-Uz - lidské prostředí, základní stupeň. Gratulujeme!

Giulian byl i s Hubertem na začátku září ve škole v přírodě ukázat dětem, jak se nosí zvěř a že lovecký pes musí poslouchat. Děti byly nadšené a naši bafani také.

Fário má krásné nové fotky v novém domově, bohužel mu zemřel asi před pěti lety páníček, ale zůstal v rodině. Má plno psích kamarádů. Děkujeme majitelům za fotky.

Giulian, Nero, Mendy a Kerd vystupovali v integrovaném centru v Horní Poustevně, aby něco ukázali z loveckého výcviku. Nero, Kerd a kamarádi pointra Whiskey a jezevčice Ája ukázali i doggdancingové cviky. Potlesk byl odměnou za jejich vystoupení. Klienti si pejsky hladili a také si je povodili. Dalo nám to moc, udělat někomu radost.

Reisha má PZ, Werra ZVVZ a Xia ZV

16.10.2020
Ukončení ZVVZ s Werrou-Beli v lese.

Špringřice Reisha - 3.10. složila PZ (podzimní zkoušky) II. cena, 169 bodů, celkově druhá a byla připravena i na všestranné zkoušky, které musely být dle aktuální situace zrušeny. Tak snad někdy příště.

Werra - Beli 4.10. složila ZVVZ (zkoušky k vyhledání, vyhánění a nadhánění spárkaté zvěře) v I. ceně s počtem bodů 82 a byla celkově třetí.

Xia - 3.10. složila zkoušky vloh v I. ceně s počtem bodů 88 a stala se vítězem.

Národní výstava v Mladé Boleslavi 15.8.Werra a Nero, zkoušky vloh Werra a výsledek DKK a DVO. Zkoušky složily Polly, Viola a Xanta

16.09.2020
Werra - postoj v sedmnácti měsících, NVP výborná 1, ZV - I. cena, DKK 0/0, DVO 10.7.2020 negativní, FUCO negat.

Národní výstava v Mladé Boleslavi 15.8. - Werra z Větrné paseky - mezitřída, výborná 1, Nero z Větrné paseky - třída pracovní - výborný 1. Werra - Beli se hůře předváděla, panu rozhodčímu Václavíkovi se velmi líbila, kdyby se dobře předvedla, dostala by i titul. Musíme se zlepšit a tu divoženku lépe předvádět. Za to Nero udělal velký pokrok, velmi pěkně se předvedl. Za to velký dík Nadě Markové.

Zkoušky vloh 5.9. OMS Jablonec n.N. -  Werra v I. ceně, 184 bodů a celkově je vyhrála. A máme již i výsledek DKK 0/0 a test na dědičné onemocnění očí - DVO ze dne 10.7., které provedl MVDr. Beránek v Pardubicích s výsledkem - prostý (tedy negativní).

Viola z Větrné paseky složila zkoušky vloh ve II. ceně a BZ ve II. ceně, 60 b. výsledek DKK 1/1

Polly z Větrné paseky (Dianka) složila barvářské zkoušky honičů při OMS Liberec 5.9. ve II. ceně, 169 bodů

Xanta z Větrné paseky (Endží)složila 23.5. zkoušky vloh v I. ceně, 168 bodů a zkoušky z vodní práce ve II. ceně.

Všem majitelům moc gratulujeme, děkujeme za zprávy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

Werra nové foto, Yordan v novém domově, Yordanka nové fotky.

07.08.2020
Werra z Větrné paseky

Werra - Beli nová fotka v postoji. Návštěva u Nera a stříhání. Yordánek odjel do nového domova máme nové fotky Yordanky. Oba se mají skvěle, mají milující rodiny.

Trocha tréninku neuškodí, je tu na výcvik i borďák.

05.05.2020
Pěkně pones Reisho

I v této nelehké době chodíme trochu pocvičit, proběhnout psy a hlavně si zlepšit náladu! Na výcvik je tu bordík Edy, je moc hodný a šikovný. Učí se disciplíny na barvářské zkoušky.

Špringra Mendy bude mít štěňátka začátkem května.

13.03.2020
Giulian a Mendy patří k sobě.

Naši Větrňáci Mendy a Giulian se už dlouho mají rádi a tak konečně si mohli říci naplno své ano a pokud vše dobře dopadne, štěňátka budou očekávat okolo 9.5.

Pokud máte zájem o štěňátka od Mendičky a Giuliana, přijímáme rezervace!
Strana:

Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008
Výcvik loveckých psů (individuální přístup, pomoc s výcvikem na požadované zkoušky, předvedení psa na požadované zkoušce), hlídání a ubytování psů (individuální přístup, možnost socializace s ostatními psy)