CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Štěňátka jezevčíků drsnosrstých standardních plánujeme na prosinec 2022 - leden 2023. .
Štěňátka jezevčíků králičích/trpasličích dlouhosrstých plánujeme až na leden - únor 2023.
Máme štěňátka anglických špringršpanělů! Přijímáme rezervace ještě na dva pejsky!! Odchov v Jindřichově Hradci!
Štěňátka border teriérů nemáme a mít nebudeme!!!

novinky / news

Strana:

CHS sraz ve dnech 20.-21.7.2019

10.08.2019
Foto všech účastníků prvního dne.

Opět po roce proběhl ve dnech 20.-21.7.2019 v pořadí již osmý sraz našich odchovanců. První den jsme se trošku zapotili na sluníčku při předvádění pejsků, proběhla příprava začátečníků na malou výstavu a mohli jsme zahájit posouzení psů. Pozvání přijal rozhodčí pan MVDr. Josef Nosek, který posoudil psy a všem důkladně řekl, jak má svého psa předvést co nejlépe, na co rozhodčí v kruhu nejvíce nahlíží a nakonec přidal podrobný popis a ocenění každého psa. Opět tradičně probíhala soutěž - nejkrásnější štěně, nejkrásnější fena a pes, nejkrásnější jedinec srazu. Poté následovala veterinární poradna, kdy jsme chrlili na pana Noska různé dotazy, nejvíce ohledně uší, očí, ale také ohledně nejvhodnějšího krmení. Před obědem ještě proběhla ukázka správné úpravy psa na výstavu. Po obědě jsme se s panem Noskem rozloučili a poděkovali mu za velmi užitečné rady, které podával s úžasným humorem a velmi milým přístupem ke psům a k jejich páníčkům. Oběd i celé zázemí probíhal v restauraci Na Kateřině ve Velkém Šenově, kde se o nás jako vždy starali bez chybičky. Po obědě jsme odjeli do lesa, kde "lovečáci" předváděli ukázky práce hlavně v přinášení zvěře. Na srazu bylo spoustu nových lidiček, kteří obdivovali práci psů. Štěňata si mohla zkusit malou stopu-vlečku srnčí deky a pořádně si ji očichat. Vodění mezi stromy na řemeni si mohli také zkusit všichni, ale také hlavně vědět, jak se to dá dobře nacvičit. V lese bylo přijemně, ale přesto bylo horko a tak osvěžení před večeří v rybníku Čerňáku přišlo vhod. Opět zkušení psi předvedli přinášení z vody. Večer již nás čekal raut v podobě grilovaného masa, zeleniny, obložené mísy a jiné dobroty, prostě jsme si mohli vybrat, na co máme zrovna chuť. Závěr prvního dne bylo zároveň i rozloučení s většinou účastníků a tak rovnou všichni dostali balíčky plné dobrůtek, pamětní list, krásný hrníček, propisku a taky proběhlo vyhlášení soutěží.

Druhý den už nás bylo o trochu méně a plánovaný výlet na nejsevernější bod naší republiky mohl začít. Samozřejmě nejdříve vydatná snídaně. Všichni se rozplývali nad malebností krajiny, kterou jsme procházeli, nad protékajícím potůčkem podél pěšinky i nad probíhající vysokou zvěří v naší blízkosti. Před obědem byla i chvíle na zastavení u zámeckého rybníka v Lipové u Šluknova, kde se všichni psi mohli osvěžit. Oběd byl velmi chutný jako vždy. Rozloučili jsme se asi v 15.00 hodin. Děkuji moc za úžasné hrníčky Jitce Rabajdové, za krásné povídání a posouzení psů MVDr. Josefu Noskovi, paní Daně Hájkové za úžasné pamětní listy, Olině Kejdanové za ukázku úpravy psů, Nadě Markové za tip na krásný výlet, Lubošovi za krásné fotky a všem za dobrůtky pro všechny pejsky. Tentokrát mezi nás nemohli přijet Romana a Petr Meduňovi se záchranářskými psy, Vláďa Havel s prasetem Štěpínou a ani Kamila Didi s Ebigeil a s Tonym, kteří nám umožnili zkusit agility sport. Na všechny jsme moc mysleli a doufáme, že se příště uvidíme. Někteří z Vás, kteří chtěli přijet nakonec se museli omluvit pro zdravotní problémy nebo rodinné, tak snad příště jim to určitě vyjde!!! Největší odměnou pro mě je, když mi účastníci říkají, že jim ten sraz hodně dal....a tak za rok zase nashledanou!

Srazu se účastnili tito Větrňáči: Exy, Ebony, Giulian, Hubert, Kerd, Mendy, Nero, Niké, Nelly, Scotty, Ulrika, Uriáš, Werra, Xavi, Xanny, Xilke a další špringři a zároveň otcové našich štěňat Ingo od Stroupinského potoka a Godin z Lipových dolin. Také přijel zlatý retvier Gardon.

Nejkrásnější štěně srazu Werra, nejkrásnější fena srazu Reisha, nejkrásnější pes srazu Nero - určil všechny pan Nosek.

Nejšikovnější štěně srazu určili účastníci sami a dvě štěňata měla stejný počet hlasů - Xavi (Decker) a Xilke (Gerda). Nejlepší práci loveckého psa předvedl Hubert.

Nejsympatičtejší dvojka byla určena účastníky Petruška Plucarová a Ulrika (Neruška).

Uriana a Viola na výstavě, nové foto Westona, Werrona, Maji, Shaggyho a Viga.

24.07.2019
Uriana - Meggie, V 1, VT - předvádění v kruhu.

Viola z Větrné paseky - Oblastní výstava 1.5. Telč, výborná 1, Vítěz třídy mladých a prošla jarním svodem 4.5.

Uriana z Větrné paseky - 1.6. Podkrušnohorská oblastní výstava OMS Chomutov, výborná 1, Vítěz třídy, rozhodčí Mgr. Božena Ovesná, Absoluní vítěz mladých celé výstavy! Moc gratulujeme majitelům!

Máme nové foto Westona - kamaráda pro všechno, Werrona malého lovce, Maji - úspěšné lovecké feny a Shaggyho výborného společníka celé rodiny, Viga - záchranářského psa i psa milujícího děti. Děkujeme moc všem za zaslané fotky našich odchovanečků, vždy nás to moc potěší.

Bubušek - Xi-XAO - smutná zpráva

05.06.2019
Bubáček, Bubu, Bubušek, Bubín, Bak....

Bubušek, Bubák, Bubu, Bubáček - papírově Xi-Xao z Větrné paseky odešel do věčných psích lovišť29.5. ve věku téměř 14 let. Nejlepší přítel mé dcery, který s ní prožil kus krásného bohatého psího života. Kamarád u koní, kamarád u maturity, kamarád v nové práci, několikrát přestěhovaný do nového domova a stále v patách mé dcery. Nakonec i velký kámoš jejich malých dětí. Chybí.....moc.

Špringr Scotty na výstavě, Sára na zkouškách ZV.

02.06.2019
Sára na zkouškách vloh se svou vůdkyní.

Scotty z Větrné paseky získal ocenění V1 na Národní výstavě v Ostravě 6.4. ve třídě pracovní - rozhodčí Petr Řehánek. Gratulujeme majitelům a přejeme další úspěchy!

Sára z Větrné paseky úspěšně prošla disciplínami zkoušek vloh 4.5. v I. ceně při OMS Beroun. Gratlujeme moc majitelce, jen tak dál!

Kara jela za ženichem!

28.02.2019
Godin z Lipových dolin - ženich Kary

24.2. byla KARA z Větrné paseky úspěšně kryta psem GODIN z Lipových dolin. Ti dva se okamžitě do sebe zamilovali! U štěňátek z tohoto spojení očekáváme hlavně výborné lovecké vlohy, oba rodiče jsou 100% hlasití na stopě zvěře, vysokou inteligenci a schopnost přizpůsobit se jakkékoliv aktivitě, nejen lovecké. Navíc je GODIN šprýmař a srandista, KARA je velmi moudrá a má obrovskou špringří duši. Očekáváme také i štěňata s pálením!!!

Když vše dobře dopadne, štěňátka z tohoto spojení budeme očekávat kolem 25.4. Přijímáme rezervace!!!

 

Scotty na výstavě.

28.01.2019
Scotty z Větrné paseky - NV Brno 12.1. výborný 2, r. CAC

Scotty z Větrné paseky získal ve třídě pracovní ocenění výborný 2, r CAC na Národní výstavě v Brně 12.1. - rozhodčí Lenka Frnčová - gratulujeme majiteli!

Krásné vánoce a štastný nový rok!

24.12.2018
Mendy a Nero očekávájí štěňátka!!!

Přejeme Vám všem krásné vánoce a v novém roce hodně zdraví, lásky, pohody a hodně radostných chvil se čtyřnohými přáteli!

Zároveň sdělujeme, že MENDY je březí a očekává štěňátka s NEREM koncem ledna!!!

Nové foto štěňat - Vandy, Vendy, Vesny, Violy, Viga a Vikyho.

10.11.2018
Vanda je velká společnice a kamarádka.

Vanda z Větrné paseky - krásná fenečka, šikovná, sebevědomá, páníky si hlídá, poslušná a je hodně svoje.

Vendy - velmi nadaná lovecká fenka, chodí na lovecký výcvik, je ve Švýcarsku.

Vesna - podobná v povaze i vzhledem mámě Mendě, šikovná mazlivá, učí se nosework.

Viola - nezřízená střela, divoká, velmi lovecky nadaná, je jí necháván rozlet v loveckých vlohách, zatím se učí základní poslušnost

Vigo - šikula, temperamentní čertík, rychle se učí záchranařinu, jako jeho příbuzný Iran z Větrné paseky.

Viky - šikovný psík, hlásí skoro všechno, chodí hodně do přírody na procházky, jeho psí kámoš je syn našeho Giuliana

Mendy složila BZH! Nové foto Scottyho.

08.11.2018
Zkoušky BZH končili deštem. Mendy zkoušky vyhrála.

MENDY z Větrné paseky složila se mnou 28.10. BZH v I. ceně a stala se vítězkou zkoušek! Mendy baví prasečí stopy a divočák se jí líbí. Zároveň jsem vedla beagla Kendalla z Vrbové Lohoty v I. ceně.

Scotty z Větrné paseky má nové foto. Děkujeme za fotku majiteli!

Reisha chovná fena, Kerd na výcviku u nás, Nero MVP, Scotty BZ, nové foto Isoldy, Swena, Timmyho, Vandy, Vesny a Uriany.

17.10.2018
Nero z Větrné paseky - MVP Mladá Boleslav 25.8. Výborný 1, třída pracovní

Reisha je stala chovnou fenou!!! Plánujeme její krytí přibližně na přelomu měsíce listopadu - prosince. Vybrali jsme černobílého psa s pálením a výborného pracovního psa Arga z Kotelského lesa. Rezervace na štěňátka příjímáme již teď!!!

Pocvičit aporty si k nám přijel KERD 22.9. se svou paničkou. Jde jim to spolu skvěle!!!

NERO - získal ocenění výborný 1, ve třídě pracovní, rozhodčí Božena Ovesná, Mladá Boleslav 25.8.2018. Gratulujeme majiteli!!!

Scotty z Větrné paseky složil barvářské zkoušky ve III. ceně při OMS Ostrava, 64 bodů. Trošku pozlobil na šoulačce.

Isolda, Swen, Timmy, Vesna a Uriana Meggie mají nové fotky. Moc děkujeme majitelům za zaslání fotek a za zprávy o pejskách.

 
Strana:

Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008
Výcvik loveckých psů (individuální přístup, pomoc s výcvikem na požadované zkoušky, předvedení psa na požadované zkoušce), hlídání a ubytování psů (individuální přístup, možnost socializace s ostatními psy)