CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Štěňátka anglických špringršpanělů plánujeme na květen 2023! Přijímáme rezervace!
Štěňátka jezevčíků drsnosrstých standardních plánujeme na začátek února 2023! Betty je březí, příjímáme rezervace!!!
Vítáme Vás v novém roce 2023! Všem přejeme v tomto roce hodně zdraví a lásky

Sraz CHS 2018 - sedmý ročník

Nejprve se omlouvám všem, že o srazu píši až teď...nejprve to byla dovolená a pak...starosti, práce, starosti a práce....

Ve dnech 21.-22.7.2018 se konal další v pořadí již sedmý ročník srazu CHS. Místem "hlavního tábora" byla opět restaurace "U Kateřiny" ve Velkém Šenově, kde jsme měli spousta prostoru a hlavně výborné zázemí v podobě vynikajícího jídla a pití. Den první: Jako vždy proběhlo představení jedinců a jejich majitelů, poté proběhla výstava a soutěž o nejkrásnějšího psa, fenu, štěně a celkového nejkrásnějšího jedince srazu, překvapení v podobě tančících psíků border kolie a norfolk teriéra a další soutěž v podobě dráhy agility, kterou připravila Kamila Didi. Oba dny probíhala opět soutěž v pětiboji - krása, agility, plavání, odvaha na divočáka a odvaha na závěsné lanovce. V agility si každý musel poradit sám a proběhnout se psem připravenou dráhu s překážkami a s tunýlkem. Byla to neuvěřitelná psinalaugh a zároveň neuvěřitelné výkony některých psů, kteří s agility nemají nic společného! Po výborném obědě jsme odjeli do lesa. Romana a Petr Meduňuvi nám připravili závěsnou lanovku, kde psi měli možnost prokázat odvahu a dostávali body do soutěže. Opět přijel s prasetem "Štěpínou" Vláďa Havel a bodoval psi za stopu divočáka a odvahu na prase zavěšené na laně. Plávání museli psi prokázat v rybníku "Čerňák". Mohli plavat za čímkoliv a pro cokoliv. Mimou soutěž se majitelé učili se psy vodění na řemeni mezi stromy. Lovečáci prokazovali aport králíka a bažanta již opět na stanovišti "srazu". Malá ukázka úpravy srsti a pomoc začátečníkům se štěňaty se taky zvládla. Večer proběhlo závěrečné vyhodnocení soutěže, předání pamětních listů a dárečků pro psy. Loučili jsme se s těmi, kteří v sobotu odjížděli domů. Druhý den - Odjezd ihned po snídani do arboreta Šluknov, kde na nás čekala průvodkyně na desátou hodinu. Takovou psí partu ještě v arboretu neprovázelasmiley! Výklad byl poučný, zajímavý a stromy krásnésmiley. Maličkatá chvilka před obědem - rady začátečníkům, ukázky postoje atd. Oběd a rozloučení ....Díky všem za účast a za milou atmosféru, za krásné fotky manželům Meduňovým, Marcele Kopecké, Tomášovi Sedláčkovi a naši fotografce, za pomoc v soutěžích Láďovi Havlovi, panu Meduňovi, manželům Kejdanovým a Kamile Didi. Za pomoc při rozdělování dárečků Kátě Kolářové a Nadě Markové, prostě všem, kteří jste mi pomáhali zvládnout další ročník srazu. Za rok zase nashledanou!!!

Srazu se zúčastnili: Větrňáci špringři: Borča, Diana, Ebony, Exy, Giulian, Hubert, Iran, Kerd, Nely, Nero, Niké, Orsana, Polly, Ryan, Robin, Scotty, Ulrika, Uriana, Vigo a německá křepelačka: Chira 

Další špringří kamarádi: Antonio Juiseppe Gabrettina, Aspidela Abdita Traicon, Brazen Barathea Rockdale, Barney Lady Gold, Godin z Lipových dolin, Ingo od Stroupinského potoka.

jack russel teriérka - Lentilka od Andulky, pointra Wisky, border kolie Happy. Nejkrásnější pes srazu: Exy z Větrné paseky, nejkrásnější fena srazu - Diana z Větrné paseky, nejkrásnější štěně srazu : Vigo z Větrné paseky, Vítězka v pětiboji - výstava, agility, plavání, odvaha na lanovce, odvaha na prase - LENTILKA od Andulky!!! Úžasná nádherná jack russel teriérka, šikovná, odvážně prostě nej....!!! Gratulujeme majiteli Láďovi Havlovi!!! Nejlepší lovečák - aportér Giulian, ale u mě a u všech vyhrál KERD, který udělal v aportu obrovský pokrok a proto jsme ho určili vítězem!!! Nejsympatičtější dvojkou se stala Romana Meduňuvá a její nový parťák Vigo z Větrné paseky!

 

 

Společné foto sraz 2018 Společné foto druhý den - v arboretu. To ještě v arboretu nezažili!!! Tak jedem, ukaž se Vigoušku budoucí záchranářské pejsku!
Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008
Výcvik loveckých psů (individuální přístup, pomoc s výcvikem na požadované zkoušky, předvedení psa na požadované zkoušce), hlídání a ubytování psů (individuální přístup, možnost socializace s ostatními psy)