CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Všechna špringří štěňátka jsou již zadaná!!! Příští vrh plánujeme na květen 2023!
Štěňátka jezevčíků drsnosrstých standardních plánujeme na začátek února 2023!
CHS KEMADA nabízí ze spojení Nero z Větrné paseky x Akina z Niveckého dvora černobílou fenečku AlMU! Je ihned k odběru!!! V případě zájmu volejte pana Adámka na čísle telefonu: 775350708!!

Sraz CHS 2016 - 5. ročník

Ve dnech 15.-16.7. proběhl v pořadí již pátý sraz CHS. Počasí přálo a tak po představení pejsků a páníků jsme mohli začít s výstavou, kterou posoudil rozhodčí Antonín Kadlecsmiley. Do detailu nám řekl přednosti a vady psů a vybral psi i feny, kteří postoupili do dalšího dne. Po obědě nastoupili v lese záchranáři, kteří předvedli práci záchranářského psa špringra IRANA. Mohli jsme si také vyzkoušet "psí lanovku", která již v minulých ročnících srazu byla velmi oblíbenou atrakcí pro pejsky i pány. V lese také probíhala soutěž o nejlepšího aportéra v přinášení kachny z vody a dohledávka srsnaté zvěře. Opět soutěž posuzoval rozhodčí Antonín Kadlec - přísně a spravedlivě. Večer jsme trávili v areálu ubytovny (Rytíř z Ježova osada Salmov) při ohni, buřtících a jiných dobrotáchwink.

Druhý den jsme uvítali další účastníky a pokračovala výstava. Poté jsme šli opět do blízkého lesa zkusit psy na loňské úspěšné atrakci - lanovka s prasetem Štěpínou! Viděli jsme super práce, ale i opatrnost a nezkušenost mladých psů. S obědem už na nás netrpělivě čekala paní správkyně a tak honem z lesa jíst.

Po obědě nás čekal závěr, rozloučení a vyhodnocení soutěží:

Nejkrásnější pes srazu - EBONY z Větrné paseky, nejkrásnější fena srazu - ENGIE STAR MARY, nejkrásnější štěně srazu REISHA z Větrné paseky, nejkrásnější psi špringři vůbec REISHA A ENGIE!

Nejkrásnější křepelák srazu - CHIRA z Větrné paseky

Nejlepší aportér srazu - HUBERT z Větrné paseky

Nejodvážnější pes na záchranářské lanovce - ORSANA z Větrné paseky

Nejodvážnější pes na lanovce s prasetem  - ARHIE EGON REX

Nejsympatičtější dvojka prvního dne (účastnici hlasovali sami) - paní Romana s IRANEM, Nejsympatičtější dvojka srazu druhého dne Pepík s ORSANOU.

Srazu se zúčastnili špringři Větrňáci: Borča, Ebony, Exy, Giulian, Hubert, Iran, Mendy, Nero, Niké, Oriana, Orika, Ornella, Orsana, Reisha, Riko a Pegas.

Další kamarádi špringři: Akim Darwin Cizera, Candy z Vrchánova, Dina Ester Cizera a Demi Ester Cizera (dcery Giuliana) Godin z Lipových dolin, Engie Just Merry, Hunting Hero´s Gucci, Ramos Spoorfinder a Shakira Spoorginder(dcera Huberta) - přijeli se na nás podívat přátelé z Rakouska a z Německa a tak byl vlastně pátý sraz mezinárodnísmiley!

Křepeláci Větrňáci: Chira, Jagar a Jessie, další kamarád: Archie Egon Rex (syn Chiry),

Další pejsci :jack russel teriér - Lentilka od Andulky, bernský salašnický pes - Portosek. Děkuji všem za účast, paní Markové za skvělé medové řezy a borůvkový koláč, paní Olině Kejdanové za skvělou sekanou a ostrou naloženou papričku, manželům Meduňovým za skvělou podívanou a možnost vyzkoušet si záchranářskou lanovku, panu Havlovi za ukázku prasete Štěpíny a všem za dárečky pro všechny pejsky a paní Reslerové o zázemí v ubytovně Rytíř z Ježova na Salmově. Bylo to s Vámi fajn a moc se těším na další setkání s Vámi! Zase za rok nashledanou!

 

Kompletní sestava prvního dne. Výstava - feny Výstava štěňata - Rico, Reisha a Shakira Manželé Meduňuvi a jejich záchranářští psi Iran a Portos. Křepláci Archie, Jagar a Jessie Borča z Větrné paseky a její potomci - Nero, Giulian, Niké, Hubert a Hubertova dcera Shakira Shakira Spoorfinder Diváci výstavy Větrňáci špringři - Niké, Iran, Nero, Giulian, Borča, Mendy, Ebony, Exy, Orsana, Riko, Hubert a Ornellka Výstava psi - předvádí se Nero, Ramos Spoorfinder, Godin z Lipových dolin a Iran z Větrné paseky Nejkrásnější křepelák srazu - Chira z Větrné paseky se svým majitelem a vůdcem panem Havlem. Nekrásnější fena srazu Engie Just Merry. Pepík s Orsankou - nejsympatičtější dvojka druhého dne. Ramos Spoorfinder Štěňata Rico a Reisha Shakira se předvádí Feny Candy z Vrchánova, Hunting Hero´s Gucci a Mendy z Větrné paseky. Druhý den se taky přijel podívat Pegásek z Větrné paseky. Připrava lanovky a zavěšení prvního psa - Godina. Godin z Lipových dolin jede! A Godin se také hezky předvádí. Giulianova dcera Demi Ester Cizera a Oriana z Větrné paseky (Diana z Větrné paseky x Ingo od Stroupinského potoka) Nejkrásnější fotka srazu - Oli Kejdanová se svými ochránci Exym a Ebonym. Hubert jede! Jessie jede! Dina Ester Cizera, Akim Darwin Cizera a Ester z Úpatí Džbánu přihlížejí v lese. Sraz CHS 2016 - 5. ročník Pohoda v lese při jízdě na lanovce. Rico už toho měl dost a tak hezky usnul v travičce... Mendy jede! Druhý den se přijela podívat na nás Orika z Větrné paseky se svým vůdcem. Sraz CHS 2016 - 5. ročník Engie Just Merry. Reishinka se předváděla o sto šest. Nejkrásnější pes srazu - Ebony z Větrné paseky se svým majitelem a vůdcem. Nejkrásnější psi srazu - štěně Reisha z Větrné paseky a fena Engie Just Merry z Rakouska. Ty jsi moje krásné štěňátko! Nejodvážnější pes na lanovce - Orsana. Myslivkyně Kája Marková. Ornella z Větrné paseky a Candy z Vrchánova. Lentilka od Andulky. Orsanka s Pepíkem v hruhu. Jessie jde na prase. Ornellka pěkně prase hlásila. Nero s Ríšou v akci. Chira přináší králíka. Hubert coby vítězný pes v soutěži aportu přináší kachnu. Engie. Hunting Hero´s Gucci na lanovce - nespadní!!! Giulian přináší králíka. Giulian, Hubert a Nero v kruhu. Kája Marková si chtěla zkusit také lanovku! A zvládla to! Že nemusím ani přinášet, ani na prase...Shakirka. A nakonec se přijela i naše Wega Gold Madeira podívat na prasátko. Nejodvážnější a nejlepší pes v práci na prase Štěpínu - Arhie Egon Rex (Chira z Větrné paseky x Grot z Wiedizckeho parku) Závěrečné hlasité duo na prase Ornella z Větrné paseky a Candy z Vrchánova.
Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008
Výcvik loveckých psů (individuální přístup, pomoc s výcvikem na požadované zkoušky, předvedení psa na požadované zkoušce), hlídání a ubytování psů (individuální přístup, možnost socializace s ostatními psy)