CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Štěňátka anglických špringršpanělů plánujeme na květen 2023! Přijímáme rezervace!
Štěňátka jezevčíků drsnosrstých standardních plánujeme na začátek února 2023! Betty je březí, příjímáme rezervace!!!
Vítáme Vás v novém roce 2023! Všem přejeme v tomto roce hodně zdraví a lásky

novinky / news

Strana:

Krásné a pohodové svátky, štěstí v novém roce

24.12.2022
Krásné a pohodové svátky přejí Větrňáci, Ostří lovci a Hříbečci.

Přejeme všem krásné a pohodové svátky, klid v duši a mír. Do nového roku přejeme hlavně zdraví, lásku a klidnou mysl. Buďte co nejvíce se svou rodinou a se svými opravdovými přáteli a také buďte co nejvíce se svými čtyřnohými kamarády, kteří umí naladit dobrou náladu a úsměv na tváři. Vaši Větrňáči, Ostří lovci a Hříbečci. Děkujeme za Vaše krásná přáníčka a některá z nich přikládáme.

Sraz Větrňáků 2022

29.09.2022
Účastníci srazu 2022

Letošní jedenáctý sraz probíhal ve dnech 23.-24.7. tentokrát nás hostila restaurace "U Pytláka" v Lipové u Šluknova. Vše probíhala dobře, jídlo všem chutnalo a byla možnost se ubytovat. Měli jsme pro sebe prostor, v blízkosti park s velkými stromy, les a rybník. První den probíhalo představení psů a majitelů, výstava, kterou nám posoudil výstavní rozhodčí pan MVDr. Josef Nosek, moc mu touto cestou děkuji, že přijal moje pozvání. Každý si mohl zkusit výstavní atmosféru a vše co k tomu patří. Zkouška v poslušnosti proběhla ve formě sestavených mističek plných dobrot, na jedné straně se pouštěl pes a na druhé přivolával pejska páníček. Někteří byli tak vykulení, kde je páníček, že ani nezaregistrovali, že je vedle nich dráha plná dobrot, ale starší matadoři, přeci jenom si do nějaké misky strčili honem tlamu. Tuto psinu nám připravila Káťa Sassmannová, také moc děkujeme! Proběhla soutěž dítě a pes, kdo chtěl, mohl si zkusit prvky agility - tunýlek, kruh a překážky. To vše nám přivezla Olga Mušková, za což jí patří velký dík. Po obědě jsme dostali dobrotu v podobě zákusků od Naďi Markové, děkujeme moc. A jelo se do lesa. Předvedení loveckých psů jak na louce, tak na vodě vedli pánové MVDr. Josef Nosek a Mgr. Rostislav Kejdana, oba velmi zkušení vůdci a všetranní rozhodčí. Všichni, kdo teprve pejsky mají ve výcviku přinášení, poslouchali cenné rady od zkušených rozhodčích. Každý pes je jiný a každý se cvičí jinak. Na závěr nás čekala lanovka pro záchránářské psy a povídání o náročném výcviku těchto psů od manželů Romany a Petra Meduňových, za jejich práci na srazu velmi děkuji. První den skončil, rozdali se pamětní listy a tašky plné dobrot pro pejsky. Děkuji za krásné pamětní listy panu Ing. Jiřímu Šedivému a všem za dobroty pro pejsky. Večer bylo příjemné venkovní posezení pod střechou s vynikající večeří.

Druhý den už tradičně následoval výlet, tentokrát na rozhlednu Vlčí Hora a pak v obci se stejným jménem návštěva ve voňavé prodejně Nobilis Tilia a možnost strávit chvíli na překrásné voňavé zahradě a dát si kávičku s vynikajícím zákuskem, či si koupit přírodní produkt ve formě érerického oleje, nebo kosmetiky, nebo čaje atd. a důležité, psi mohli s námi. Pak už byl čas se vrátit na základnu na oběd a rozloučit se.

Srazu se zúčastníli Větrňáci: Giulian, Gloria, Hubert, Kerd, Mendy, Nero, Niké, Scotty, Vigo, Werra, Xanta, Xanny, Xia, Zari, Zayne, Artuš a Abigail.

Další špringří kamarádi: Godin z Lipových dolin, Password To Your Heart Three Ponds Valley, Orfeus od Stroupinského potoka, Vigo Spoorfinder

Německá křepelačka Větrňačka - Chira a její kamarádka jack russel teriérka Lentilka od Andulky, bordík Arron Duke Ganelly a kříženka ovčáka Rituška. Pan Nosek určil nejkrásnějšího psa srazu NERA, nejkrásnější fenu srazu XANNY a nejkrásnější štěně srazu VIGA Spoorfindera. Všechny děti byly šikovné a dostali pamětní listy a dárečky. Za krásné fotky děkuji Petrovi Meduňovi a Lubošovi Havránkovi.

Děkuji moc za Vaši účast, za péči o Větrňáky a za rok zase nashledanou!

 

 

Xanta MMŠ, Yordan chovný pes, Zayne, Werron zkoušky, Zari DKK ,zkoušky a myslivecký den, návštěva Zairy, foto Zuru Vigo cvičení, Alvin foto.

27.09.2022
Xanta - MMŠ I. cena CACT, res. CACIT - druhá v pořadí, vůdce Miroslav Antálek

XANTA z Větrné paseky - absolvovala úspěšně Memoriál Mileny Štěrbové (MMŠ - nejvyšší možná zkouška pro lovecké slídiče) v I. ceně, CACT, res. CACIT ve dnech 3. - 4. 9. v Kroměříži a celkově jako druhá v pořadí.

Xanta se zařadila k dalším "Větrňákům", kteří složili MMŠ jako pátá v pořadí (1. JENNY se mnou, Megi - vůdce Jaroslav Reisinger, Ariana - vůdce Stefan Spaniel (Německo), EBONY - vůdce Mgr. Rostislav Kejdana) a taky k našim psům NK Edy Vezír a Kingly Kim Darrem Canis oba jsem vedla já. Jedinný náš "Větrňák", který bohužel nedokončil MMŠ pro zranění byl ORIN (Raša), kterého jsem vedla taky já. 

 

26.-27.8. absolvovala Memoriál Claudiusa Lukáča v I. ceně, CACT, nejlepší fena ve slídičích ve Velké Idě na Slovensku, tím získala i titul Šampionka práce Slovenska. Je to jedinečný úspěch a moc gratulujeme vůdci a majiteli Xantě (Endži) Mirkovi Antálkovi. Díky moc za práci s Xantou, víme, co to je, připravovat psa na tak těžké zkoušky...

YORDAN z Větrné paseky se stal chovným psem - ZV I. cena, 2x BZ I. cena, BZH I.cena, ZVVZ I. cena, Vítěz pracovního poháru KCHLS za ASS v roce 2021, výborný CAC, FUCO negativní, PRA Cord 1 negativní (Genomia Plzeň), DOV 9/22 je prosté, DKK A/A - gratulujeme Mirce Kosové

WERRON (Robinek) složil se svým vůdcem BZ - 30.7.

ZAYNE z Větrné paseky se svým vůdcem složil další zkoušky ZVVZ - 27.8. v I.ceně, 81 b., 17.9. LZ ve III. ceně, 256 b. a BZ ve II. ceně 60 b. , vše při OMS Tábor - gratulujeme majiteli a vůdci!

ZARI z Větrné paseky se mnou složil zkoušky vloh v I. ceně při OMS Jablonec n.N 3.9. a má výsledek DKK A/A, 11.6. byl se mnou na mysliveckém dnu, kde pózoval na pódiu a pomáhal mi s představováním loveckých plemen, s námi tam byl i NERO. Byl to krásný den. 

Na návštěvu přijela 23.8. s paničkou ZAIRA, ukázat se a poradit se o výstavách. Děkujeme se hezké dopoledne!

ZURU má nové foto, moc děkujeme za poslání majiteli!

VIGO z Větrné paseky byl pozván na cvičení atestovaných psovodů a psů (záchranářských). Nezklamal, byl moc šikovný, lítal vrtulníkem, jedil na člunu a pátral a pátral.

ALVIN z Větrné paseky se jeví jako velmi šikovný lovecký pes, na  fotce je se svým starším kámošem Gastonem (bratr našeho Giuliana), děkujeme majiteli za foto.

Hledáme vhodného majitele pro PEGASE z Větrné paseky!!!

04.09.2022
Pegas - pes nyní v útulku Nová Paka určen k adopci.

PEGAS z Větrné paseky měl velmi krásný domov se svou paničkou a psím kamarádem špringrem Benem. Bohužel panička utrpěla velmi těžký úraz a musela se sama znovu postavit na vlastní nohy, k tomu jí pomáhal pouze Ben. Nezvládla by dva psy. Pegas zatím čekal v útulku, až se panička zotaví a bude mít zase sílu mít je oba. V útulku se měl Pegas dobře, měl i volnost ve výběhu. Nastal čas se vrátit k paničce. Oba psi však na sebe začali ošklivě žárlit a nemohou už být spolu, majitelka PEGASE z těžkým srdcem hledá nového vhodného pána pro PEGASE, který by měl jenom jeho a mohl se mu plně věnovat. Pegas je zatím v útulku, kde je opravdu spokojen a jen čeká na vhodného majitele, který se mu bude věnovat a bude mít pouze jenom jeho. Pegas pochází z tohoto spojení, je krásný, velký a mohutný. Je dominantnější ke psům, proto potřebuje pevnější ruku a zkušeného člověka. Pokud o Pegase máte zájem, můžete zavolat nám, nebo se spojit z útulkem http://www.utuleknovapaka.cz/. Věříme, že se nový vhoný pániček pro Pegáska najde. 

 

Chovná fena Xanny, Nero zkoušky, Xanta je Český šampion práce!!! Nové foto Zoren, Werrona, Zuru ,Abigail a Ariety.

27.07.2022
Xanny - chovná fena

Xanny z Větrné paseky - se stala chovnou fenou, gratulujeme majitelce Zdeňce Jiřištové

NERO z Větrné paseky - absolvoval zkoušky z vodní práce v I. ceně, s počtem bodů 92, gratulujeme vůdkyni Nadě Markové

XANTA z Větrné paseky (Endžína) - dosáhla na titul Český šampion práce!!! Děkujeme za úžasnou práci Endžinky vůdci a majiteli panu Antálkovi.

Máme nové foto ZOREEN, WERRONA (Robinka), Zuru,Abigail a Ariety - moc děkujeme majitelům za foto a zprávy o pejskách!

Zkoušky a výstavy Nero, Yordanka, Xanny, Zayne, Zarek a Zari

31.05.2022
Foto z výstavy, kde získal Nero CAC.

NERO z Větrné paseky - získal titul ČESKÝ VETERÁN ŠAMPION a to z úspěchů z těchto výstav samozřejmě ve třídě veteránů:

Výborný 1, BOV -  2.4. MVP České Budějovice, rozhodčí Řehánek Petr

Výborný 1, Nejlepší veterán - 8.5. KV Mladá Boleslav, rozhodčí MVDr. Josef Nosek

Výborný 1, BOV - 21.5. MVP Litoměřice, rozhodčí Pavel Šulcek

Gratulujeme naší spolumajitelce Nera paní Nadě Markové, která ho na výstavách perfektně předvedla!

YORDANA z Větrné paseky

Zkoušky vloh 30.4., OMS Hodonín, I. cena, 176 b. , hlasitost 4! Celkově třetí místo z osmi pejsků

XANNY z Větrné paseky

Výborná 1, VT, Krajský vítěz - 8.5. KV Mladá Boleslav, třída pracovní, rozhodčí MVDr. Josef Nosek,

Velmi dobrá - 21.5. MVP Litoměřice, třída pracovní, rozhodčí Pavel Šulcek

ZAYNE z Větrné paseky

Výborný 1, CAJC - 2.4. MVP České Budějovice, třída mladých, rozhodčí Řehánek P.

Zkoušky vloh 30.4., OMS Tábor, I. cena, 178 b., hlasitost 3

Barvářské zkoušky honičů 11.6., OMS Tábor, I. cena 178 bodů

ZAREK z Větrné paseky

Zkoušky vloh 7.5., OMS Plzeň, I. cena

ZARI z Větrné paseky

Výborný 1, VT, Vítěz Mladé Boleslavi, třída mladých, rozhodčí MVDr. Josef Nosek

Všem majitelům moc gratulujeme a přejeme další úspěchy jak na poli pracovním, tak na poli výstavním! 

 

 

 

 

 

 

Pracovní pohár KCHLS sekce anglického špringra - výsledky našich odchovanců

20.04.2022
Yordan na barvářských zkouškách.

Pracovní pohár Klubu chovatelů loveckých slídičů v sekci anglického špringra za rok 2021 vyhrál ve psech náš YORDAN z Větrné paseky - získal celkem za zkoušky 2xBZ, ZV, ZVVZ a BZH 660 bodů. Gratulujeme majitelce a zároveň mé dceři Mirce Kosové.

Ve fenách získala druhé místo v pořadí s neuvěřitelným počtem bodů 2.192 XANTA z Větrné paseky za zkoušky BZ, KBZ, PZ, KPZ, KZVP a VZ. Gratulujeme majiteli Mirkovi Antalkovi!!!

Děkujeme majitelům za špičkové vedení psů na zkouškách i za jejich vzornou péči.

Werra byla u krycího pejska!

23.01.2022
Doufám, že přijede, než roztaje sníh...

Werra navštívila 15.1. svého ženicha a vše dopadlo, tak jak mělo. Budeme doufat a věřit, že 11.2. uvidíme na sonu malé kuličky! Ženichem se stal krásný fešák Argus Modraszek z Lesnej gromady - import z Polska.

V tuto chvíli zatím nebereme žádné rezervace!

Špringřice Borča - Belinka oslavila patnácté narozeninya další oslavenci, Ulrika na výstavě, Xanta - chovná fena

19.01.2022
Naši staroušci v listopadu, Giuliánek, Belinka a Rambulínek.

Naše Borča - Belinka, oslavila 1.1.2022 patnácté narozeniny! V září oslavil RAMBO della Giuliana -  Rambíšek, čtrtnácté narozeniny a 15.11. slavil Giulian - jeho syn - dvanácté narozeniny! Naši milouvaní starouškové, buďte tu s námi co nejdéle, přejeme Vám hlavně pevné zdravíčko!!!

ULRIKA - Neruška, získala na národní výstavě v Brně ve třídě otevřené ocenění výborná 1, CAC, rozhodčí Radka Cepková. Moc gratulujeme majitelce!

XANTA -  se stala chovnou fenou, gratulujeme majiteli!

Mendy - canisterapeutka

20.11.2021
Cesta do Prahy vlakem, proč ne?

Naše Mendy z Větrné paseky reprezentovala spolek TAM, kde zvířata pomáhají z.s. na Veletrhu Zdravá Praha 10. Každý, kdo měl zájem, si mohl vyzkoušet, jak na něj bude canisterapeutický pes reagovat a co mu dokáže poskytnout. Mendy je velmi vnímavá k postiženým lidem a je to opravdu profesionálka. Jezdí také pracovat s Naďou Markovou do Integrovaného centra v Dolní Poustevně, kde je velmi oblíbená a na její návštěvu se všichni moc těší.
Strana:

Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008
Výcvik loveckých psů (individuální přístup, pomoc s výcvikem na požadované zkoušky, předvedení psa na požadované zkoušce), hlídání a ubytování psů (individuální přístup, možnost socializace s ostatními psy)