CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Aktualizace v sekci výcvik loveckých psů.
Štěňátka anglických špringršpanělů plánujeme na jaro 2022!!!
Máme volné štěňátko - pejska jezevčíka drsnosrstého standard! K odběru ihned!

novinky / news

Strana:

Národní výstava v Mladé Boleslavi - Yordan, Werra, Nero, Yordana, Xanny

05.08.2021
Nero z Větrné paseky - třída pracovní, výborný 1, CAC

Po dlouhé době jsme si udělali 17.7.2021 výlet na výstavu do Mladé Boleslavi. Těšili jsme se na stánky plné psích dobrot, na plno úžasných pejsků a i na více lidiček pohromadě. Prostě na psí atmosféru.

NERO z Větrné paseky získal ocenění ve třídě pracovní, V 1, CAC

WERRA z Větrné paseky - třída otevřená, výborná 3,

YORDAN z Větrné paseky - třída mladých, výborný 4,

YORDANA z Větrné paseky- třída mladých, velmi dobrá,

XANNY z Větrné paseky - třída otevřená - dobrá.

Posuzovala paní rozhodčí Jarmila Jindřichovnská. Xannička byla v blahobytné koncici a příště už to bude určitě lepší. Důležité je, že to její majitelka nevzdává na Xanničce bude pracovat. Holky jsou spolu šikovné hlavně v lese a to je také pro ně důležité. Všem majitelům gratulujeme! Výlet jsme si užili, počasí přálo, co víc si přát.

Špringr Werron byl na zkouškách, Xanta na výstavě!

11.07.2021
Werron - Robinek na zkouškách vloh.

Špringr WERRON (Robinek) absolvoval se svým vůdcem zkoušky vloh 22.5.21 v I. ceně s počtem bodů 184, vše za 4. Gratulujeme majitelce a vůdci za vzorné předvedení!

XANTA z Větrné paseky (Endží) dnes 11.7.21 byla oceněna na Oblastní výstavě v Náměšti na Hané ve třídě otevřené - výborná 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, rozhodčí paní Kristina Vaníčková. Gratulujeme majiteli a díky za péči o Endžinku!

Další smutná zpráva - odešel Exy z Větrné paseky

20.06.2021
Vždy usměvavý Exíček.

Nějak je těch smutných zpráv moc..... do věčných psích lovišť odešel 16.6.2021 EXY z Větrné paseky. Velká psí osobnost, otec našich štěňátek od I a M. Máme po něm jeho dceru Mendy, za což jsme velmi vděční. Má jeho veselou a přátelskou povahu. Budeme vzpomínat, jak k nám jezdil i se svým bratrem Ebonym na srazy. A teď už za ním musel odejít do věčných psích lovišť. A už tam spolu řádí, jako kdysi. Na tuto silnou nezapomenutelnou psí dvojku budeme stále vzpomínat a zůstanou v našich srdcíchnavždy.

Velmi smutné zprávy o Iranovi a Ebigeil....

11.06.2021
Iran na Mistrovství světa v záchranářských pracích.

Nechce se věřit zprávě, když odejde starší pes - fenka EBIGEIL z Větrné paseky, která odešla do věčných psích lovišť 13.5., je nám to moc líto. Ale vůbec se nám nechtělo věřit, když 25.5. musel odejít do věčných psích lovišť IRAN z Větrné paseky. Oba tito jedineční špringři, velké osobnosti jezdili na naše srazy a budou chybět nejen svým milovaným páníčkům, ale i nám všem, kdo jsme je velmi dobře znali.

 

 

Yordan, Yordana nové foto, oslava narozenin Kary, Kerda a Huberta.

05.05.2021
Yordan a Yordanka, sourozenci dvoujčata.

Sourozenci Yordan a Yordanka se setkali na společném výcviku. Yordan složil 1.5.2021 zkoušky vloh a stal se vítězem! Výcvikovým dnem 24.4. jsme oslavili desáté narozeniny Huberta a deváté narozeniny Kary a Kerda. Všichni bafani i my jsme si to náramně užili. Malý Zari se fotil s Yordanem a také se učil postoj.

Nové foto štěňátek anglických špringršpanělů v necelých šesti týdnech.

24.03.2021
Zaira a Zuru okusují uzel.

Štěňátka jsme fotili 19.4. Zítra jim bude 6 týdnů. Jak si hrají a jak rostou se podívejte.

Výlet na konci roku, zimní radovánky, Werra je březí a slaví zítra druhé narozeniny!

23.01.2021
30.12. bylo trošku sněhu. Šli s námi Kara, Nero, Mendy, jezevčice Ája, pointra Wiskey, Skuti a Kerd.

Konec roku jsme oslavili 30.12. procházkou. Do naší "psí party" jsme přivítali nového parťáka pejska Password To Your Heart Three Ponds Valley - Skutiho. Je naprosto skvělý! A zároveň je nám líto, že naší "partu" opustil v listopadu pejsek golden retriever Gardon. Jezdil k nám na sraz společně s Kerdíkem. Je nám to líto....

Zima je jak má být a tak přidáváme pár zimních fotek.

Naše Werra - Beli - Píšťaličkabude mít štěňátka, jak jsme již informovali na červeném banneru. Těšíme se na ně v polovině února. A taky zítra slaví druhé narozeniny! Hodně štěstí a krásná štěňátka ti přejeme holčičko naše! Zdravíme a zdraví přejeme i všem sourozemcům Wendy (Sofie), Werronovi (Robinkovi), Westonovi (Barnymu),Woodymu a Wondymu.

Přejeme všem do nového roku hodně sil a zdraví!

01.01.2021
Přejeme všem do nového roku hodně sil a zdraví!

Přejeme všem do nového roku především hodně zdraví a sil na zvládnutí všeho, co je potřeba zvládnout v novém roce, aby jsme opět mohli v klidu pracovat, těšit se z obyčejných věcí, setkat se s rodinou v klidu a bez strachu se setkávat s přáteli a s ostatními lidičkami. Potěšili jste nás přáníčkami, které jako vždy přikládáme.

Dnes slaví patnácté narozeniny bordice BUGI OSTRÝ LOVEC. Bugi je po mrtvičce, je dobře zaléčena a přejeme jí hodně zdravíčka a sil. Čtrnácté narozeniny slaví dnes špringřice BORČA z Větrné paseky - Belí. Je ve výborné zdravotní kondici a těší se ze společných procházek se svým nerozlučným partnerem RAMBEM della GIULIANA, který v tomto roce oslavil dvanácté narozeniny. V listopadu slavil jedenácté narozeniny GIULIAN z Větrné paseky. Naši milovaní bafani, buďte tu s námi co možná nejdéle!

Nero a Mendy canisterapeutické zkoušky

26.12.2020
Dva Větrňáčtí canisterapeuti Mendy a Nero.

Nero se stal 4.12. canisterapeutickým psem a Mendy 19.12. Zkoušky s nimi složila Naďa Marková. Moc Nadě děkuji a vážím si toho. Zde je její příběh:

Můj velký sen bylo stát se canisterapeutem a složit s Nerem z Větrné paseky canisterapeutické zkoušky. Vybrala jsem si spolek - TAM, KDE ZVÍŘATA POMÁHAJÍ a tím to vše začalo. Nejdříve jsem u tohoto spolku absolvovala víkendový seminář VÝCHOVA A POSLUŠNOST PSA. Nero se po tomto semináři jevil, že by mohl canisterapeutickou zkoušku udělat. Já jsem se chtěla ještě více o canisterapii dozvědět a tak jsem ještě absolvovala týdenní WORKSHOP v srpnu, opět pod vedením uvedeného spolku. Teď jsme již byli oba na zkoušky připraveni a nic nebránilo tomu se na kurz canisterapie přihlásit. A jak to celé dopadlo? Oba jsme zkoušku úspěšně složili. Teď nás oba čeká tuto krásnou práci vykonávat co nejzodpovědněji, jak to jen půjde. Canisterapii budu vykonávat v Integrovaném centru pro osoby se zdravotním postižením. Tím chci poděkovat všem, kteří mě podpořili, zejména rodině a zaměstnavateli.

Naďa ještě složila zkoušky s naší Mendy z Větrné paseky 19.12., která je pro tuto práci naprosto vlohová. Sama se nabízí k pohlazení a podává všem pacičky. Dobře se nechá polohovat. Mendy bude jezdit společně s Nerem pracovat k lidem, kteří potřebují láskyplný dotyk chlupatého stvoření.

Zpráva o krytí Werry, Viola chovná fena, nové fotky Yordanky a Yordana, nové foto Wendy.

20.12.2020
Enzo - Endži - je rodinný přítel a mazel a zároveň je lovecky veden.

Naše Werra (Beli) byla 15.12. kryta psem Enzo Black Pearl Veil. Endži se projevil jako něžný gentleman a i když Beli byla při prvním krytí nesvá, přesto se krytí podařilo. V lednu pojedeme s Beli na sonografické vyšetření zjistit, jestli zabřezla. Pokud ano, budeme očekávat v polovině února štěňátka z tohoto spojení.

Yordan a Yordana jsou pořádní hafani a jsou velmi lovecky nadaní. Mají se dobře. Děkujeme za zprávy o nich a za fotky.

Viola z Větrné paseky se stala chovnou fenou. Gratulujeme majiteli!

Wendy (Sofie) má nového kamaráda Baddyho. Děkujeme za fotky majiteli!
Strana:

Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008