CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Příští štěňátka border teriérů plánujeme na květen 2021!
Příští štěňátka jezevčíků standard drsnosrstých plánuje CHS u Hříbečku na květen 2021!
Štěňátka jezevčíků králičích/trpasličích plánujeme na cca prosinec 2020! Přijímáme rezervace!!!
Štěňátka anglických špringršpanělů od Reishy plánujeme měsíc leden/únor 2021!

novinky / news

Strana:

Národní výstava v Mladé Boleslavi 15.8.Werra a Nero, zkoušky vloh Werra a výsledek DKK a DVO. Zkoušky složily Polly, Viola a Xanta

16.09.2020
Werra - postoj v sedmnácti měsících, NVP výborná 1, ZV - I. cena, DKK 0/0, DVO 10.7.2020 negativní, FUCO negat.

Národní výstava v Mladé Boleslavi 15.8. - Werra z Větrné paseky - mezitřída, výborná 1, Nero z Větrné paseky - třída pracovní - výborný 1. Werra - Beli se hůře předváděla, panu rozhodčímu Václavíkovi se velmi líbila, kdyby se dobře předvedla, dostala by i titul. Musíme se zlepšit a tu divoženku lépe předvádět. Za to Nero udělal velký pokrok, velmi pěkně se předvedl. Za to velký dík Nadě Markové.

Zkoušky vloh 5.9. OMS Jablonec n.N. -  Werra v I. ceně, 184 bodů a celkově je vyhrála. A máme již i výsledek DKK 0/0 a test na dědičné onemocnění očí - DVO ze dne 10.7., které provedl MVDr. Beránek v Pardubicích s výsledkem - prostý (tedy negativní).

Viola z Větrné paseky složila zkoušky vloh ve II. ceně a BZ ve II. ceně, 60 b. výsledek DKK 1/1

Polly z Větrné paseky (Dianka) složila barvářské zkoušky honičů při OMS Liberec 5.9. ve II. ceně, 169 bodů

Xanta z Větrné paseky (Endží)složila 23.5. zkoušky vloh v I. ceně, 168 bodů a zkoušky z vodní práce ve II. ceně.

Všem majitelům moc gratulujeme, děkujeme za zprávy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

CHS sraz ve dnech 25.-26.7.2020

19.08.2020
Fotografie účastníků srazu 2020.

Letošní sraz byl s velkým otazníkem, jestli se vůbec bude konat...nakonec pandemie ustoupila a sraz mohl být.

Ve dnech 25.-26.7. se konal v pořadí již devátý sraz opět ve Velkém Šenově v areálu restaurace U Kateřiny, která se jako vždy se svým personálem o nás perfektně starala po celou dobu srazu. Začátek byl jako vždy, každý se představil se svým psem a mohla začít výstava. Ale nejdříve zaznělo halali z lesního rohu a pak také při vyhodnocení výstavy a při dalších soutěžích. Syn rozhodčího pana MVDr. Noska byl úžasný trubač a atmosféru srazu troubení naprosto zdokonalilo. Protože přijelo hodně mladých jedinců, čtvrt hodinka musela stačit na přípravu výstavy pro začátečníky. Teprve poté mohlo začít posouzení psů rozhodčím. Pozvání přijal MVDr. Josef Nosek a všechny psy pečlivě posoudil. Každý věděl, na čem se svým psem je. Jaké má přednosti a vady v exteriéru i jaké má povahové rysy a co je třeba vylepšit při předvádění. Po výstavě si pro nás připravila vystoupení Jitka s Kerdem, Naďa s Nerem a Jarča s pointrou Whiskey. Předvedli perfektní poslušnost společným výstoupení všech psů najednou. Cviky jako osma, okolo, sud, přivolání psů každého zvlášťležících vedle sebe, atd. není výcvikově úplně lehké. Potlesk byl pro ně určitě povzbuzení do další práce se psy.

Přišla na řadu soutěž "Dítě a pes". Bylo úžasné pozorovat, jak děti práce se psem baví a snaží se co nejlépe ukázat, co se s pejskem spolu naučily.Pořadí nebylo, všechny děti byly první!

A před obědem na všechny čekaly poradny. Poradnu pro úpravu srsti vedla Olga Kejdanová, poradnu veterinární MVDr. Josef Nosek, poradnu pro problémové chování psů Jitka Rabajdová, poradnu pro lovecký výcvik já a Naďa Marková si vzala stanoviště pro relaxační odpočinek pro psy, no spíše si museli zaměstnat čichové buňky a hlavičku a hledat ve speciálním koberečku nějakou tu dobrotu. Zbyla i chvíle na ukázku výcviku agility, kterou předvedli opět psi Kerd, Whiskey a začátečník Nero. Ostatní si mohli zkusit se psem proběhnutí tunýlku a skok přes překážky. Pak už přišel čas se najíst a odpočinout.

Po obědě jsme vyrazili do revíru, kde proběhla ukázka výcviku psa v přinášení kachny z vody, vlečka se srsnatou zvěří, dohledávka bažanta atd. Opět zase nějaké ty rady co a jak dělat, nebo spíše i nedělat. Zatímco probíhal lovecký výcvik, naši záchranáři Petr a Romana připravili pro psy opět závěsnou lanovku. Přednost měli ti psi, kteří ještě nikdy na ní nebyli. Většina psů bez problémů "jízdu" na lanovce ve výšce zvládla dobře. I dokonce tříměsíční Yordan zvládl jízdu úplně v pohodě. Pak Iran a Vigo předvedli vyhledání schovaných dětí v lese. Veselým štěkotem děti v rychlém čase našli. Děti byly nadšeny. Bylo na čase vrátit se z lesa na základní stanoviště, připravit vyhodnocení hlavního dne a hlavně byla pro nás připravena večeře ve formě rautu. Během odpoledne dorazila za námi do lesa rodina s fenkou Sárou, uvítali jsme ji mezi námi. Každý přivezl pro pejsky nějaké dobroty a tak v závěru dne každý pes dostal balíček plný dobrot, upomínkové předměty (samolepky špringra, zápisový bloček) a pamětní list. Üžasný dáreček jsme dostali od Káťi Kolářové v podobě ručně vyrobeného přetahovadla, tato hračka každého psa zaujala. Jen dvě rodiny s pejskem (Xanny a Xavi) odjeli v sobotu a tak jsme se s nimi rozloučili.

Druhý den ráno začal opět skvělou snídaní, přijeli dva pejsci (Orsana a Wendy) a jeli jsme na první výletní zastavení - překvapení dne - zastavení na kozí farmě v obci Malá Víska v blízkosti Doní Poustevny a zároveň v blízkosti hranic s Německem. Byla pro nás připravena ochutnávka nejlepších dobrot - sýrů a mléka. Kdo chtěl, mohl si nakoupit dobroty i domů. Tato farma má v minulých letech i vysoká ocenění za své přírodní produkty. Můžete se podívat na jejich web -www.kozi-farma-viska.cz.  A pak neuškodil malý výšlap na vrch Poustevník - Špičák, kde nás čekal nádherný daleký pohled jak na stranu českou, tak německou. Vlahý deštík v nedělní výletní den nás příjemně osvěžil v celkově teplém víkendu. Byl čas na oběd a také rozloučení. Díky všem, že jste přijeli, díky Nadě, Jitce, Jarče za pomoc s přípravou srazu - vystoupení se psy, organizace výletu, výroba upomínkových předmětů, možnost si zkusit agiliťácký tunýlek a překážky, díky Kátě za super hračky pro psy, díky panu MVDr. Noskovi za posouzení pejsků a jeho synovi za troubení, díky personálu restaurace ze skvělé zázemí, díky manželům Meduňovým za možnost si vyzkoušet závěsnou záchranářskou lanovku pro psy a za ukázku výcviku záchranářských psů, díky Natty za předvedení Kary a pomoc s rozdělením dárečků pro pejsky, díky všem za dobroty pro pejsky a samozřejmě Daně Hájkové za krásné pamětní listy. Taky jsme mysleli na Kamilu Didi, která nám tu chyběla, čeká rodinu a tak držíme palce, ať vše dobře dopadne. Vláďa Havel a jeho vycpané prase "Štěpína" opět všem chyběla, doufáme, že zdravotní problémy Vláďovi pominou a že se příště uvidíme.

Díky za krásné fotky Petrovi Meduňovi, Lubošovi, manželům Krejčovým a Natty. Díky všem, že jste přijeli a doufám, že Vám sraz něco dal a za rok zase nashledanou!

Srazu se zúčastnili tito špringří Větrňáci - Exy, Giulian, Gloria, Hubert, Iran, Kara, Kerd, Nero, Niké, Nelly, Orsana, Scotty, Sára, Uriana, Vanda, Vigo, Wendy, Werra, Xanny, Xanta, Xia, Xarro, Xantos, Xavi a Yordan. Další špringři Ingo od Stroupinského potoka, Godin z Lipových dolin, Flicka-Fancy Rockdale a další pejskové kamarádi -  jezevčice Ajša, pointra Whiskey z Mešínské hájovny, golden retriever Gardon Poklad Doubravky a kokra Bonie Blatov Junior (tu jsem zrovna hlídala, tak byla s námi) a dvě paterdale teriérky pana rozhodčího.

Nejkrásnější pes srazu - Giulian

nejkrásnější fena srazu - Werra (Beli)

nejkrásnější štěně srazu Yordan - určil MVDr. Josef Nosek (bylo jen jedno štěně na srazu)

nejlepší pes lovečák - Hubert (určeno podle vedoucích ukázek výcviku)

nejsympatičtější dvojka srazu - Karolínka a Nero (určili účastníci sami) - Karolínka nám předvedla, jak ji Nero poslouchá a umí s ním prvky dogdancingu.

 

Vydržte, fotky máme, dodáme brzy!

 

Werra nové foto, Yordan v novém domově, Yordanka nové fotky.

07.08.2020
Werra z Větrné paseky

Werra - Beli nová fotka v postoji. Návštěva u Nera a stříhání. Yordánek odjel do nového domova máme nové fotky Yordanky. Oba se mají skvěle, mají milující rodiny.

Trocha tréninku neuškodí, je tu na výcvik i borďák.

05.05.2020
Pěkně pones Reisho

I v této nelehké době chodíme trochu pocvičit, proběhnout psy a hlavně si zlepšit náladu! Na výcvik je tu bordík Edy, je moc hodný a šikovný. Učí se disciplíny na barvářské zkoušky.

Špringra Mendy bude mít štěňátka začátkem května.

13.03.2020
Giulian a Mendy patří k sobě.

Naši Větrňáci Mendy a Giulian se už dlouho mají rádi a tak konečně si mohli říci naplno své ano a pokud vše dobře dopadne, štěňátka budou očekávat okolo 9.5.

Pokud máte zájem o štěňátka od Mendičky a Giuliana, přijímáme rezervace!

Nové foto Xarra, Xanny, Xanty, Xii, Westona, Ulaiky a Uriany, smutná zpráva o Xarovi a Yokovi.

02.03.2020
Xarro je kus psa.

Máme nové fotky našich špringrátek Xarra, Xanny, Xanty (Endží), Xii, Westona (Barny), Ulaiky (Mii) a Uriany (Meggie), která se zúčastní závodů v Noseworku.

Smutné zprávy přišly od majitelů Xara z Větrné paseky a Yoka z Větrné paseky, kteří odešli v únoru do věčných psích lovišť, je nám to moc líto.....Xaro k nám jezdil také několikrát na sraz, byl to skvělý všestranný chovný pes a Yoko byl úžasný a milý společník celé rodiny a pomocník svého pána.

Fotky Yoka nemáme.

Reisha byla u ženicha!

24.02.2020
Reisha a Argus si řekli své ano.

22.2.2020 Reisha z Větrné paseky a Argus Modraszek z Leśnej Gromady si řekli své ano. Argus chvíli Reishu přemlouval a ta nakonec podlehla okouzlena jeho gentlemanským a zároveň chlapským chováním. Budeme věřit a doufat, že vše dobře dopadlo a kolem 22. - 23.4. se narodí kouzelná štěňátka!

Werra z Větrné paseky slavila první narozeniny!

26.01.2020
Slavení v lese s mámou Mendy a tátou Nerem, že byl celý les náš, snad ani nemusíme říkat.

Naše Werra (Beli, Píšťálička) slavila 24.1. první narozeniny! Přejeme všem sourozencům Wendičce, Werronkovi (Robinkovi), Westonovi (Barneymu), Woodymu a Wondymu hodně zdravíčka a hodně dobrot!

Smutná zpráva - anglický špringršpaněl Ebony odešel do věčných psích lovišť...

25.01.2020
Ebonkova jedna z posledních fotografií- leden 2020

Velmi smutná zpráva...do věčných psích lovišť odešel dne 24.1. 2020 EBONY z Větrné paseky, který k nám jezdil s páničky na sraz. Byl krásný, moudrý, úžasný.....je nám to moc líto. Je to těžké nejen pro páníčky, ale i pro jeho bratra Exyho, který s ním bok po boku žil téměř 12 let. Na našem srazu byl téměř vždy první jako nejkrásnější špringr, měl spoustu výstavních titulů a spoustu zkoušek včetně Memoriálu Mileny Štěrbové v I. ceně s titulem r. CACIT, r.CACT. Byl obrovská psí osobnost...budeme na něj tiše vzpomínat....

Borča slavila 13 let

08.01.2020
BOrča a Rambo della Giuliana

Naše milovaná Borča z Větrné paseky slavila 1.1.2020 třinácté narozeniny! Přejeme jí hodně zdravíčka a elánu do práce! Rambovi bylo v září 12 let a doprovázel jí na její narozeninové procházce.
Strana:

Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008