CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Štěňátka jezevčíků drsnosrstých standardních plánujeme na prosinec 2022 - leden 2023. .
Štěňátka jezevčíků králičích/trpasličích dlouhosrstých plánujeme až na leden - únor 2023.
Plánujeme vrh anglických špringršpanělů na červenec 2022, štěňátka budou odchovávána v Jindřichově Hradci! Příjímáme rezervace!
Štěňátka border teriérů nemáme a mít nebudeme!!!

novinky / news

Strana:

Pracovní pohár KCHLS sekce anglického špringra - výsledky našich odchovanců

20.04.2022
Yordan na barvářských zkouškách.

Pracovní pohár Klubu chovatelů loveckých slídičů v sekci anglického špringra za rok 2021 vyhrál ve psech náš YORDAN z Větrné paseky - získal celkem za zkoušky 2xBZ, ZV, ZVVZ a BZH 660 bodů. Gratulujeme majitelce a zároveň mé dceři Mirce Kosové.

Ve fenách získala druhé místo v pořadí s neuvěřitelným počtem bodů 2.192 XANTA z Větrné paseky za zkoušky BZ, KBZ, PZ, KPZ, KZVP a VZ. Gratulujeme majiteli Mirkovi Antalkovi!!!

Děkujeme majitelům za špičkové vedení psů na zkouškách i za jejich vzorvnou péči.

Werra byla u krycího pejska!

23.01.2022
Doufám, že přijede, než roztaje sníh...

Werra navštívila 15.1. svého ženicha a vše dopadlo, tak jak mělo. Budeme doufat a věřit, že 11.2. uvidíme na sonu malé kuličky! Ženichem se stal krásný fešák Argus Modraszek z Lesnej gromady - import z Polska.

V tuto chvíli zatím nebereme žádné rezervace!

Špringřice Borča - Belinka oslavila patnácté narozeninya další oslavenci, Ulrika na výstavě, Xanta - chovná fena

19.01.2022
Naši staroušci v listopadu, Giuliánek, Belinka a Rambulínek.

Naše Borča - Belinka, oslavila 1.1.2022 patnácté narozeniny! V září oslavil RAMBO della Giuliana -  Rambíšek, čtrtnácté narozeniny a 15.11. slavil Giulian - jeho syn - dvanácté narozeniny! Naši milouvaní starouškové, buďte tu s námi co nejdéle, přejeme Vám hlavně pevné zdravíčko!!!

ULRIKA - Neruška, získala na národní výstavě v Brně ve třídě otevřené ocenění výborná 1, CAC, rozhodčí Radka Cepková. Moc gratulujeme majitelce!

XANTA -  se stala chovnou fenou, gratulujeme majiteli!

Mendy - canisterapeutka

20.11.2021
Cesta do Prahy vlakem, proč ne?

Naše Mendy z Větrné paseky reprezentovala spolek TAM, kde zvířata pomáhají z.s. na Veletrhu Zdravá Praha 10. Každý, kdo měl zájem, si mohl vyzkoušet, jak na něj bude canisterapeutický pes reagovat a co mu dokáže poskytnout. Mendy je velmi vnímavá k postiženým lidem a je to opravdu profesionálka. Jezdí také pracovat s Naďou Markovou do Integrovaného centra v Dolní Poustevně, kde je velmi oblíbená a na její návštěvu se všichni moc těší.

Podzim plný zkoušek i výstav

14.11.2021
Nero nastupuje při PZ na disciplínu vlečka s pernatou.

Nero z Větrné paseky - 16.10.2021 PZ I. cena, 215 bodů, OMS Česká Lípa, hlas. 4

Scotty z Větrné paseky - 22.8.2021 zkoušky z vodní práce, OMS Zlín, I. cena, 93 bodů, 23.-24.10. 2021 -  Memoriál Josefa Venhody ve Studenci - všestranné zkoušky, I. cena, 430 b., Vítěz zkoušek v kategorii ostatních plemen, hlas. 4

Xanny z Větrné paseky- 25.9. ZV I.cena, 4 místo z 16 psů, OMS Chrudim, hlasitost 4

Xanta z Větrné paseky - 1.8. KVP II.cena 710 b., PZ III.cena, OMS Tábor, BZ III.c. Ždár n. S., KZV Brno, I. cena, CACT 192 b., 16.10. KPZ I.cena CACT, KBZ - 24.10. I. cena CACT, VZ III.c. 440 b. (bohužel kachna za 1) , hlas. 4

XIA z Větrné paseky - 19.9. PZ I. cena, 220 b. Vítěz zkoušek, MS Karviná, hlas. 4

Yordan z Větrné paseky - k letošním ZV si ještě přidal BZ 2.10. I. cena, Vítěz zkoušek (OMS Chrudim) a o Pohár hejmana Pardubického kraje, 9.10. celkově 2. místo,  I. cena., 100 b.( OMS Svitavy)
23.10. BZH I. cena, 189 b., 2.místo, (OMS Chrudim - Otradov) 14.11. ZVVZ I. cena, 85 b., OMS Praha-venkov, hlas. na ZV 4

Výstavy: Ulrika z Větrné paseky - KV Karlovy Vary, výborná 1,VT, KV, NV Čes.Budějovice 9.10. velmi dobrá,

Yordana z Větrné paseky - NV Mladá Boleslav velmi dobrá, NV Olomouc, výborná 1, CAC

Všem moc gratulujeme, moc si toho vážíme, jak pracujete s našimi odchovanci. Je to naprosto úžasné!!!

 

Národní výstava v Mladé Boleslavi - Yordan, Werra, Nero, Yordana, Xanny

05.08.2021
Nero z Větrné paseky - třída pracovní, výborný 1, CAC

Po dlouhé době jsme si udělali 17.7.2021 výlet na výstavu do Mladé Boleslavi. Těšili jsme se na stánky plné psích dobrot, na plno úžasných pejsků a i na více lidiček pohromadě. Prostě na psí atmosféru.

NERO z Větrné paseky získal ocenění ve třídě pracovní, V 1, CAC

WERRA z Větrné paseky - třída otevřená, výborná 3,

YORDAN z Větrné paseky - třída mladých, výborný 4,

YORDANA z Větrné paseky- třída mladých, velmi dobrá,

XANNY z Větrné paseky - třída otevřená - dobrá.

Posuzovala paní rozhodčí Jarmila Jindřichovnská. Xannička byla v blahobytné koncici a příště už to bude určitě lepší. Důležité je, že to její majitelka nevzdává na Xanničce bude pracovat. Holky jsou spolu šikovné hlavně v lese a to je také pro ně důležité. Všem majitelům gratulujeme! Výlet jsme si užili, počasí přálo, co víc si přát.

Špringr Werron byl na zkouškách, Xanta na výstavě!

11.07.2021
Werron - Robinek na zkouškách vloh.

Špringr WERRON (Robinek) absolvoval se svým vůdcem zkoušky vloh 22.5.21 v I. ceně s počtem bodů 184, vše za 4. Gratulujeme majitelce a vůdci za vzorné předvedení!

XANTA z Větrné paseky (Endží) dnes 11.7.21 byla oceněna na Oblastní výstavě v Náměšti na Hané ve třídě otevřené - výborná 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, rozhodčí paní Kristina Vaníčková. Gratulujeme majiteli a díky za péči o Endžinku!

Další smutná zpráva - odešel Exy z Větrné paseky

20.06.2021
Vždy usměvavý Exíček.

Nějak je těch smutných zpráv moc..... do věčných psích lovišť odešel 16.6.2021 EXY z Větrné paseky. Velká psí osobnost, otec našich štěňátek od I a M. Máme po něm jeho dceru Mendy, za což jsme velmi vděční. Má jeho veselou a přátelskou povahu. Budeme vzpomínat, jak k nám jezdil i se svým bratrem Ebonym na srazy. A teď už za ním musel odejít do věčných psích lovišť. A už tam spolu řádí, jako kdysi. Na tuto silnou nezapomenutelnou psí dvojku budeme stále vzpomínat a zůstanou v našich srdcíchnavždy.

Velmi smutné zprávy o Iranovi a Ebigeil....

11.06.2021
Iran na Mistrovství světa v záchranářských pracích.

Nechce se věřit zprávě, když odejde starší pes - fenka EBIGEIL z Větrné paseky, která odešla do věčných psích lovišť 13.5., je nám to moc líto. Ale vůbec se nám nechtělo věřit, když 25.5. musel odejít do věčných psích lovišť IRAN z Větrné paseky. Oba tito jedineční špringři, velké osobnosti jezdili na naše srazy a budou chybět nejen svým milovaným páníčkům, ale i nám všem, kdo jsme je velmi dobře znali.

 

 

Yordan, Yordana nové foto, oslava narozenin Kary, Kerda a Huberta.

05.05.2021
Yordan a Yordanka, sourozenci dvoujčata.

Sourozenci Yordan a Yordanka se setkali na společném výcviku. Yordan složil 1.5.2021 zkoušky vloh a stal se vítězem! Výcvikovým dnem 24.4. jsme oslavili desáté narozeniny Huberta a deváté narozeniny Kary a Kerda. Všichni bafani i my jsme si to náramně užili. Malý Zari se fotil s Yordanem a také se učil postoj.
Strana:

Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008
Výcvik loveckých psů (individuální přístup, pomoc s výcvikem na požadované zkoušky, předvedení psa na požadované zkoušce), hlídání a ubytování psů (individuální přístup, možnost socializace s ostatními psy)