CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
CHOVATELSKÁ STANICE
Z VĚTRNÉ PASEKY
U HŘÍBEČKU
OSTRÝ LOVEC
anglický špringršpaněl, německý křepelák
jezevčík dlouhosrstý králičí/trpasličí
jezevčík standard drsnosrstý
border teriér
Štěňátka angl. špringršpanělů nemáme!!! Plánujeme je až na jaro 2022!!!
Máme štěňátka border teriérů! Všechna štěňátka jsou zadaná!!!
Máme štěňátka jezevčíků králičích/trpasličích!!! Štěňátka jsou zadaná!!!
Máme štěňátka jezevčíků standard drsnosrstých! Kompletně se staráme o CHS u Hříbečku! Všechna štěňátka jsou zadaná!!!

novinky / news

Strana:

Špringr Werron byl na zkouškách, Xanta na výstavě!

11.07.2021
Werron - Robinek na zkouškách vloh.

Špringr WERRON (Robinek) absolvoval se svým vůdcem zkoušky vloh 22.5.21 v I. ceně s počtem bodů 184, vše za 4. Gratulujeme majitelce a vůdci za vzorné předvedení!

XANTA z Větrné paseky (Endží) dnes 11.7.21 byla oceněna na Oblastní výstavě v Náměšti na Hané ve třídě otevřené - výborná 1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, rozhodčí paní Kristina Vaníčková. Gratulujeme majiteli a díky za péči o Endžinku!

Další smutná zpráva - odešel Exy z Větrné paseky

20.06.2021
Vždy usměvavý Exíček.

Nějak je těch smutných zpráv moc..... do věčných psích lovišť odešel 16.6.2021 EXY z Větrné paseky. Velká psí osobnost, otec našich štěňátek od I a M. Máme po něm jeho dceru Mendy, za což jsme velmi vděční. Má jeho veselou a přátelskou povahu. Budeme vzpomínat, jak k nám jezdil i se svým bratrem Ebonym na srazy. A teď už za ním musel odejít do věčných psích lovišť. A už tam spolu řádí, jako kdysi. Na tuto silnou nezapomenutelnou psí dvojku budeme stále vzpomínat a zůstanou v našich srdcíchnavždy.

Velmi smutné zprávy o Iranovi a Ebigeil....

11.06.2021
Iran na Mistrovství světa v záchranářských pracích.

Nechce se věřit zprávě, když odejde starší pes - fenka EBIGEIL z Větrné paseky, která odešla do věčných psích lovišť 13.5., je nám to moc líto. Ale vůbec se nám nechtělo věřit, když 25.5. musel odejít do věčných psích lovišť IRAN z Větrné paseky. Oba tito jedineční špringři, velké osobnosti jezdili na naše srazy a budou chybět nejen svým milovaným páníčkům, ale i nám všem, kdo jsme je velmi dobře znali.

 

 

Yordan, Yordana nové foto, oslava narozenin Kary, Kerda a Huberta.

05.05.2021
Yordan a Yordanka, sourozenci dvoujčata.

Sourozenci Yordan a Yordanka se setkali na společném výcviku. Yordan složil 1.5.2021 zkoušky vloh a stal se vítězem! Výcvikovým dnem 24.4. jsme oslavili desáté narozeniny Huberta a deváté narozeniny Kary a Kerda. Všichni bafani i my jsme si to náramně užili. Malý Zari se fotil s Yordanem a také se učil postoj.

Nové foto štěňátek anglických špringršpanělů v necelých šesti týdnech.

24.03.2021
Zaira a Zuru okusují uzel.

Štěňátka jsme fotili 19.4. Zítra jim bude 6 týdnů. Jak si hrají a jak rostou se podívejte.

Výlet na konci roku, zimní radovánky, Werra je březí a slaví zítra druhé narozeniny!

23.01.2021
30.12. bylo trošku sněhu. Šli s námi Kara, Nero, Mendy, jezevčice Ája, pointra Wiskey, Skuti a Kerd.

Konec roku jsme oslavili 30.12. procházkou. Do naší "psí party" jsme přivítali nového parťáka pejska Password To Your Heart Three Ponds Valley - Skutiho. Je naprosto skvělý! A zároveň je nám líto, že naší "partu" opustil v listopadu pejsek golden retriever Gardon. Jezdil k nám na sraz společně s Kerdíkem. Je nám to líto....

Zima je jak má být a tak přidáváme pár zimních fotek.

Naše Werra - Beli - Píšťaličkabude mít štěňátka, jak jsme již informovali na červeném banneru. Těšíme se na ně v polovině února. A taky zítra slaví druhé narozeniny! Hodně štěstí a krásná štěňátka ti přejeme holčičko naše! Zdravíme a zdraví přejeme i všem sourozemcům Wendy (Sofie), Werronovi (Robinkovi), Westonovi (Barnymu),Woodymu a Wondymu.

Přejeme všem do nového roku hodně sil a zdraví!

01.01.2021
Přejeme všem do nového roku hodně sil a zdraví!

Přejeme všem do nového roku především hodně zdraví a sil na zvládnutí všeho, co je potřeba zvládnout v novém roce, aby jsme opět mohli v klidu pracovat, těšit se z obyčejných věcí, setkat se s rodinou v klidu a bez strachu se setkávat s přáteli a s ostatními lidičkami. Potěšili jste nás přáníčkami, které jako vždy přikládáme.

Dnes slaví patnácté narozeniny bordice BUGI OSTRÝ LOVEC. Bugi je po mrtvičce, je dobře zaléčena a přejeme jí hodně zdravíčka a sil. Čtrnácté narozeniny slaví dnes špringřice BORČA z Větrné paseky - Belí. Je ve výborné zdravotní kondici a těší se ze společných procházek se svým nerozlučným partnerem RAMBEM della GIULIANA, který v tomto roce oslavil dvanácté narozeniny. V listopadu slavil jedenácté narozeniny GIULIAN z Větrné paseky. Naši milovaní bafani, buďte tu s námi co možná nejdéle!

Nero a Mendy canisterapeutické zkoušky

26.12.2020
Dva Větrňáčtí canisterapeuti Mendy a Nero.

Nero se stal 4.12. canisterapeutickým psem a Mendy 19.12. Zkoušky s nimi složila Naďa Marková. Moc Nadě děkuji a vážím si toho. Zde je její příběh:

Můj velký sen bylo stát se canisterapeutem a složit s Nerem z Větrné paseky canisterapeutické zkoušky. Vybrala jsem si spolek - TAM, KDE ZVÍŘATA POMÁHAJÍ a tím to vše začalo. Nejdříve jsem u tohoto spolku absolvovala víkendový seminář VÝCHOVA A POSLUŠNOST PSA. Nero se po tomto semináři jevil, že by mohl canisterapeutickou zkoušku udělat. Já jsem se chtěla ještě více o canisterapii dozvědět a tak jsem ještě absolvovala týdenní WORKSHOP v srpnu, opět pod vedením uvedeného spolku. Teď jsme již byli oba na zkoušky připraveni a nic nebránilo tomu se na kurz canisterapie přihlásit. A jak to celé dopadlo? Oba jsme zkoušku úspěšně složili. Teď nás oba čeká tuto krásnou práci vykonávat co nejzodpovědněji, jak to jen půjde. Canisterapii budu vykonávat v Integrovaném centru pro osoby se zdravotním postižením. Tím chci poděkovat všem, kteří mě podpořili, zejména rodině a zaměstnavateli.

Naďa ještě složila zkoušky s naší Mendy z Větrné paseky 19.12., která je pro tuto práci naprosto vlohová. Sama se nabízí k pohlazení a podává všem pacičky. Dobře se nechá polohovat. Mendy bude jezdit společně s Nerem pracovat k lidem, kteří potřebují láskyplný dotyk chlupatého stvoření.

Zpráva o krytí Werry, Viola chovná fena, nové fotky Yordanky a Yordana, nové foto Wendy.

20.12.2020
Enzo - Endži - je rodinný přítel a mazel a zároveň je lovecky veden.

Naše Werra (Beli) byla 15.12. kryta psem Enzo Black Pearl Veil. Endži se projevil jako něžný gentleman a i když Beli byla při prvním krytí nesvá, přesto se krytí podařilo. V lednu pojedeme s Beli na sonografické vyšetření zjistit, jestli zabřezla. Pokud ano, budeme očekávat v polovině února štěňátka z tohoto spojení.

Yordan a Yordana jsou pořádní hafani a jsou velmi lovecky nadaní. Mají se dobře. Děkujeme za zprávy o nich a za fotky.

Viola z Větrné paseky se stala chovnou fenou. Gratulujeme majiteli!

Wendy (Sofie) má nového kamaráda Baddyho. Děkujeme za fotky majiteli!

Werra chovná fena, Xarro ZV,Uriana noseworková zkouška, Giulian s Hubertem ve škole v přírodě, Giulian, Nero, Mendy a Kerd v integrovaném centru. foto Fária.

12.11.2020
Werra je chovná fena - výborná 1, ZV I. c., ZVVZ I.c., DKK A/A, DVO negativní, FUCO negativní. Příští rok snad toho stihneme víc...

Naše Werra (Beli, Píšťalka) se stala chovnou fenou. Plánujeme v prosinci její krytí - více plánovaný vrh. Vybraný krycí pes ENZO BLACK PEARL VEIL je dovezen z Ruska. Nám se líbí a hlavně také jeho lovecké vlastnosti. Víme, že je to nejen krásný pes, ale i moc hodný pes a velký dobrák. Je velmi dobře ovladatelný a lehce cvičitelný. Werra je velmi temperamentní lovecká fena a dobře se cvičí. Je velmi vnímavá a není paličatá jako její máma Mendy. Letos jsme toho nemohli moc stihnout , ale příští rok chceme doplnit výstavy i zkoušky.

Xarro složil klubové zkoušky vloh v I.ceně, 184 bodů, r. CACT - moc gratulujeme!

Uriana (Megie) složila se svou majitelkou noseworkovou zkoušku NW-Uz - lidské prostředí, základní stupeň. Gratulujeme!

Giulian byl i s Hubertem na začátku září ve škole v přírodě ukázat dětem, jak se nosí zvěř a že lovecký pes musí poslouchat. Děti byly nadšené a naši bafani také.

Fário má krásné nové fotky v novém domově, bohužel mu zemřel asi před pěti lety páníček, ale zůstal v rodině. Má plno psích kamarádů. Děkujeme majitelům za fotky.

Giulian, Nero, Mendy a Kerd vystupovali v integrovaném centru v Horní Poustevně, aby něco ukázali z loveckého výcviku. Nero, Kerd a kamarádi pointra Whiskey a jezevčice Ája ukázali i doggdancingové cviky. Potlesk byl odměnou za jejich vystoupení. Klienti si pejsky hladili a také si je povodili. Dalo nám to moc, udělat někomu radost.
Strana:

Aktuality
Nesty z Dobrucké stáje - BZ I.c.vítěz zkoušek, LZ I.c. (vynikající psík) Leslie od Gerclínského vrchu - BZ I.c, PZ I.c.Vítěz zkoušek, VZ II.c. - 2011, vynikající fena, chápavá, trochu letec, nebojácná, prostě užásná Magic Speel Rapa Nui (beagle) ů- BZ II.c., LZ I.c. 2015, pes velmi svůj, ale výborný lovecký pes, náruživý a velmi chytrý, Lara z Chraštínského lesa - jezevčice, ZN - 75 b., BZ II.c., LZ I.c. 2015, šikovná, ovladatelná Křepelice Leslie od Gerclínského vrchu - VZ II.c, a náš Giulian VZ Ii.c. 2015 Aretha Nicol - hlásíme se rozhodčím Lupo Soví vrch - dosled divočáka
Počítadlo návštěv
Provozovatel:
Chovatelské stanice
Mirka Kadlecová
V lukách 1009
407 79 Mikulášovice
Tel.
602 813 706
Email
IČ:
70915008